Jak správně vybrat okno ve čtyřech krocích

I když mnoho nových oken může vypadat stejně, pravdou je, že mezi produkty existuje velký rozdíl, zejména pokud jde o kvalitu a vlastnosti. Vylepšení vašeho domu novými okny nemusí nutně vést k úsporám energie, a proto je důležité vybrat ten správný produkt.

Jaká okna si tedy vybrat? Postupujte podle těchto 5 kroků a vyberte ta nejvhodnější okna za vaše peníze.

Krok 1: Styl okna

Okna mají velký vliv na úsporu energie. Zároveň jsou ale důležitým prvkem domu, který má vliv na estetiku. Důležité je sladit vzhled okna s exteriérem domu.

Naštěstí vzhled vašeho domova může poskytnout několik vodítek pro výběr správného okna. Toto je nejbezpečnější možnost, jak zajistit, aby okno doplnilo váš domov bez ohledu na stáří domu.

Speciální tvarovaná okna fungují v kombinaci s moderními i historickými domy. Vyberte speciální stylové nebo geometrické styly oken pro extra charakter.

K dispozici je také výběr dekorativních vylepšení. Majitelé domů mohou přidat jedinečný nádech s možnostmi dekorativního skla a mřížkami.

Krok 2: Materiál rámu

Styl okna je důležitý, ale pamatujte, že okno bude třeba v průběhu času udržovat v závislosti na materiálu.

Plastová okna jsou nejjednodušší na údržbu okenního materiálu. Jsou odolná vůči poškození i vlivu počasí. Plastová okna se nebudou deformovat, odlupovat ani hnit. Po celou dobu životnosti také nevyžadují žádný druh broušení, barvení nebo malování. Plastové rámečky jsou také vysoce přizpůsobitelné. Můžete si vybrat z různých barev, které budou doplňovat nebo kontrastovat s vaším stávajícím exteriérem.

Pokud se rozhodnete pro dřevěná okna, mějte na paměti, že tento okenní materiál vyžaduje větší údržbu.

Krok 3: Sklo

Zasklení je jednou z nejdůležitějších součástí okna, pokud jde o úsporu energie. Levnější okna, obvykle propouští více tepla ze vnitřku domu.

Dvojité a trojité zasklení: Nová okna se obvykle dodávají ve dvou možnostech skleněných tabulí — dvojité a trojité zasklení. Standardní výbavou je dvojitá tabule, která zahrnuje dvě skleněné tabule se vzdušným prostorem uprostřed. Trojitá skleněná tabule přidává další skleněnou tabuli a další vzdušný prostor. Poskytuje zvýšené úspory energie a další možnosti odhlučnění.

Argonový plyn: Neviditelný plyn bez zápachu, který je hustší než vzduch. Tento plyn se plní mezi plynovými tabulemi, obvykle v oknech se dvěma tabulemi. Účelem plynové náplně je zvýšit tepelnou účinnost okna.

Kryptonový plyn: Neviditelný plyn bez zápachu, který je hustší než vzduch i plyn argon. Tento plyn se plní mezi skleněnými tabulemi, nejčastěji v oknech s dvojitým sklem.

Zasklení Low-e: Low-e je neviditelný povlak, který je tenčí než šířka lidského vlasu. Aplikuje se na vnější nebo vnitřní tabuli skla v závislosti na výrobci. Účelem low-e je snížit přenos tepla v domácnosti. V letním období odráží sluneční světlo zpět ven a brání tomu, aby vytápěl dům jako trouba. V zimě umožňuje slunečnímu záření protékat sklem a přirozeně pomáhá udržovat teplo v domácnosti.

Kombinace těchto technologií hraje velkou roli v tom, jak okno ušetří energii.

Krok 4: Okna na míru

Zatímco nákup oken z velkého obchodního domu zní pohodlně, okna na míru od prověřených společností představují lepší variantu.

Společnosti zabývající se výměnou oken mají přístup k vysoce kvalitním výrobcům, kteří vyrábějí jednotlivá okna přesně dle požadavků klienta.

Nemluvě o tom, že okenní společnosti zajišťují, aby produkt přesně zapadl do vnějšího otvoru. I ta nejmenší chyba měření může vést k významným ztrátám energie, ke kterým může snadno dojít, když se rozhodnete instalovat předem vyrobená okna.

Napsat komentář